aktuality kontakt hospůdka prodej dětské hřiště fotogalerie-archiv odkazy diskuze

Vyjížďky na koních

Druhy jízd:

  • vyjížďka do terénu s průvodcem, minimální doba trvání jedna hodina, včetně nasednutí a vysednutí, možnost dvou i vícehodinových vyjížděk i celodenního sedmihodinového výletu. Pro jízdu není vyžadován předchozí výcvik, mohou ji absolvovat i začátečníci. Děti mohou jezdit ve věku od 12 let, nebo se souhlasem rodičů a s podmínkou předchozího výcviku od 9 let, vyjížďka je prováděna v kroku.
  • vyjížďka klusová a cvalová je prováděna za příplatek pro pokročilé jezdce
  • vodění dětí - věková hranice není omezena, kůň je veden jedním pracovníkem; rozsah od cca 3 minut.
  • výcvik na jízdárně - v ohrazeném prostoru venkovní jízdárny je vedena výuka jízdy pro dospělé a děti od 9ti let, je vhodné při objednávání uvést zda máte zájem o jízdárnu pro pokročilé či začátečníky
  • lonž – vhodné pro děti mladší devíti let, které se nebojí, při tomto výcviku se jedná o možnost cvičení na hřbetu koně s madly, kterých se dítě může přidržovat, či o základy jezdeckého sedu v jezdeckém sedle. Kůň je veden jedním pracovníkem na dlouhé oprati a pohybuje se v kruhu, tzn. dítě nemusí koně ani řídit, ani pobízet.
  • rekondiční ježdění - cvičení pro léčbu některých chorob, po předchozí domluvě je vedena školeným zdravotním personálem.

Zvláštní nabídka tzv. rodinná vyjížďka kdy mladší děti 12ti let vedou zaměstnanci a rodiče si koně řídí sami, vyjížďka je vedena v kroku, vhodné pro začátečníky.

Jízdy a výcvik je na vlastní nebezpečí jezdců. Jezdci jsou před jízdou vybaveni bezpečnostní přilbou a poučeni o základech ovládání koně (zásady jsou písemně zpracovány a vyvěšeny).

Provozní doba:

  • jízdy na koních: 9 - 12, 13 - 16 ( zimní období ) - 17 ( léto )
  • občerstvení:      9 - 22 (v mimosezoně dle potřeby)

Největší počet jezdců ve stejnou dobu je 8 + 2 průvodci.

Cena za jízdu je uhrazena před jejím zahájením. Na každou jízdu se vystavuje doklad (jízdenka), či paragon.

Objednávky:
osobně nebo telefonicky na telefonním čísle 481582819. Zejména v sezoně je výhodné objednávat si jízdu co nejdříve. Nástup na vyjížďku nejlépe 15min předem. Nedostaví-li se jezdec včas, t.j.nejpozději ve sjednanou hodinu, jízda propadá. Je-li pro zmeškání jezdců zahájení vyjížďky opožděno, není časová ztráta nahrazována ani není kráceno jízdné.aktuality co je Hucul dětské hřiště dětské tábory termíny táborů diskuze ekologické hospodaření fotogalerie historie hospůdka chov koz kmotři kompost kontakt křtiny hříbat odkazy o farmě prodej seno skot seznam koní stádo na Janovce ubytování ubytování-ceník vyjížďky na koních vyjížďky-ceník